Obrazek użytkownika Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

Już od piętnastu lat nasza szkoła organizuje w okresie adwentu imprezę charytatywną, pod tytułem: „Sławięcickie Spotkanie Adwentowe”, skierowaną do mieszkańców naszego miasta i okolic. Jak każda impreza charytatywna, tak i ta ma swój szczytny cel – pomoc potrzebującym. W poprzednich latach organizację zajmowali się głównie nauczyciele, to Oni pozyskiwali sponsorów i zapraszali współorganizatorów.
W tym roku szkolnym w sposób szczególny w działania zaangażował się Samorząd Uczniowski. Zaproponowaliśmy dyrekcji i organizatorom, że to my zorganizujemy loterię fantową, pozyskamy sponsorów, przygotujemy losy, zapakujemy paczki (każdy los wygrywa), a potem będziemy je sprzedawać. Zaprosiliśmy również do współpracy lokalne organizacje i instytucje. Współpracowaliśmy: ze Starostwem Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu, które wsparło nas finansowo (przy zakupie nagród w loterii fantowej), z Radą Osiedla Sławięcice - która wspiera finansowo i organizacyjnie; z Towarzystwem Przyjaciół Sławięcic - które udostępniło pamiątki z historii naszego osiedla (książki, foldery, płyty itp.); Caritasem - sprzedającym świecie wigilijne i opłatki, z których dochód przeznaczony był na wsparcie najuboższych; Przedszkolem, PSP nr 16 oraz mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej - którzy przygotowali występy artystyczne i wystawy rękodzieła (ozdoby i stroiki świąteczne). Pozyskane fundusze przeznaczyliśmy (po połowie) na urządzenie kącika relaksu dla młodzieży naszej szkoły oraz na pomoc dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Wraz z przedszkolakami, uczniami podstawówki i mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przygotowaliśmy bogaty program artystyczny. Były piosenki, kabarety, tańce no i oczywiście najważniejszy gość – święty Mikołaj, który obdarował dzieci cukierkami.
Wszyscy stanęli na wysokości zadania; zarówno mieszkańcy Kędzierzyna- Koźla, którzy nie zawiedli i bardzo licznie przybyli na spotkanie, jak i współorganizatorzy, którzy od lat chętnie współpracują z naszą szkołą.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizację wyzwania zaangażowani byli wszyscy chętni uczniowie (było nas bardzo wielu), nauczyciele - którzy nas wspomagali, dyrekcja oraz współorganizatorzy imprezy.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejsze okazała się organizacja, czyli podział prac, przygotowanie loterii no i pozyskanie sponsorów.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania: 
  1. 1. Plakat nowy 3.pdf (4MB)
Które wyzwanie z obszaru "Otwarta szkoła" wybraliście do realizacji?: 
5. Samorząd uczniowski realizuje jedno ze swoich działań w ścisłej współpracy z organizacjami lub instytucjami, działanie skierowane jest również do osób spoza szkoły.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Największym sukcesem nie była zebrana kwota ale to jak wszyscy ze sobą umieliśmy współpracować. Jak również to, iż nie zawiedli nas mieszkańcy miasta i bardzo licznie przybyli na imprezę.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania : 

Komentarze

xxx

AKCEPTACJA,

Drogi zespole, bardzo dziękujemy Wam za dodanie relacji i gratulujemy organizacji takiego wydarzenia!

pozdrawiamy serdecznie