Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 16 w Toruniu
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania: 

Na początku tygodnia, klasy wraz ze swoimi wychowawcami przeprowadziły rozmowy na temat organizacji lekcji naszych nauczycieli. 1 marca 2018 roku zorganizowaliśmy spotkanie samorządu, aby porozmawiać o tym, co moglibyśmy zmienić w ich sposobie prowadzenia lekcji . Porozmawialiśmy o tym, jakie formy pracy na lekcji nam się podobają, a jakie nie. Wyłoniliśmy kilku nauczycieli, których moglibyśmy przekonać do zmian w ich sposobie nauczania. Rozmowa z nimi spowodowała, że postanowili faktycznie wprowadzić jakieś określone zmiany takie jak:
- podawanie kryterii
- zmiana metod pracy
- podawanie celów lekcji

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

*Uczniowie całej społeczności szkolnej
* Wychowawcy
* Nauczyciele, których sposób nauczania miał ulec zmianie

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejsze w realizacji wyzwania, było wprowadzenie w życie ustalonych zasad, i egzekwowanie ich.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Mimo wszystko nauczyciele zgodzili się na proponowane im zmiany i wprowadzili je w życie.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?: 
4. Zachęcamy min. 2 nauczycieli, którzy do tej pory nie stosowali elementów oceniania kształtującego, do ich wprowadzenia na swoich lekcjach.

Komentarze

xxx

Dzięki za dodanie relacji!

AKCEPTACJA

Wspaniale, że postanowiliście spróbować zmienić w Waszej szkole tak ważny element, jakim jest nauczanie, mieć na niego wpływ. Świetnie, że znaleźli się nauczyciele, którzy zechcieli z Wami współpracować i wprowadzić elementy Oceniania Kształtującego. Dzięki za foto! Ilu takich nauczycieli udało Wam się przekonać? Jesteśmy bardzo ciekawi, dajcie znać! Może warto zachęcić ich do zapoznania się z innymi elementami OK? Tutaj możecie o nich więcej poczytać: https://ok.ceo.org.pl/elementy-ok/ Naprawdę warto! :)

Gratulacje takich zmian, bo przekonanie nauczycieli, by zmieni pewne zasady to bardzo trudna rzecz, a Wam się udało! Brawo! :)

Ula