Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 16 w Toruniu
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Byliśmy świadomi, że w naszej szkole są uczniowie, którzy mają coś do powiedzenia, ale wstydzą się powiedzieć tego wprost, lub przyjść na spotkanie samorządu. Daliśmy im szansę do zaangażowania się w życie szkoły- postanowiliśmy ustawić w naszej portierni tzw. "skrzynkę uczniowskich pomysłów" do której każdy mógłby wrzucić swoje zażalenia, wnioski czy pomysły. Stało się- jedna osoba przyniosła karton, druga go obkleiła, trzecia podpisała. Od tamtego momentu każdy może przyczynić się do działalności samorządu.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

~Samorząd SU
~Pani z portierni

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejsze było to, aby przekonać uczniów do korzystania z naszej skrzynki.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Uczniowie nie mają powodu, aby mówić, że nie mają możliwości działania w samorządzie. Każde zdanie jest brane pod uwagę. Dzięki tej skrzynce m.in wyłoniliśmy temat zbliżającej się "nocki w szkole".

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
  1. 1. Skrzynka.jpg (50KB)
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?: 
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Komentarze

xxx

Dzięki za dodanie relacji!

AKCEPTACJA

Super! Skrzynka to zawsze świetny pomysł na zbieranie pomysłów i uwag od uczniów. Pozwala im się wypowiedzieć w sposób bezpieczny, anonimowy. Fajnie, że wykorzystaliście ten sposób w swojej szkole. Pamiętajcie, że ważne jest dobre poinfromowanie uczniów i uczennic, gdzie znajduje się skrzynka i do czego ona służy, to można do niej wrzucać. Zwykle, aby takie rozwiązania działały, potrzebne jest zrozumienie mechanizmu i celu. Zadbajcie o to! :)

Warto także ustalić między sobą dyżury albo jedną osobę, która będzie regularnie wyciągała karteczki ze skrzynki i spotykać się regularnie w celu omawiania propozycji i uwag, a potem po konsultacjach, przekazywać je nauczycielom i dyrekcji, by wcielić je w życie. Tylko w taki sposób możliwe będą zmiany i rzeczywisty wpływ uczniów i uczennic na szkołę poprzez taką skrzynkę. Warto także udzielać informacji zwrotnej uczniów odnośnie tego, które propozycje i uwagi zostały wybrane i przekazane, a którego odrzucone i dlaczego albo dać możliwość takiej konsultacji, czy to na dyżurach Rady SU czy poprzez wiadomość mailową/na fb lub osobiście. Pamiętajcie także proszę, że Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie i uczennice szkoły! :)

Trzymamy kciuki za Wasze działanie i mamy nadzieję, że skrzynka przysłuży się do realizacji wielu inicjatyw płynących od całej społeczności szkolnej! :)

Gratulacje!

Ula