Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 16 w Toruniu
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 
1. Podjęcie decyzji o utworzeniu budżetu SU na rok szkolny 2017/2018. 2. Organizacja dyskoteki andrzejkowej, opłata za wstęp 1zł od osoby. 3. Ogłoszenie Konkursu Na Najładniejszą Ozdobę Świąteczną. 4. Wykonanie ozdób świątecznych przez członków SU. 5. Kiermasz oficjalnie rozpoczął się 6 grudnia. Sprzedaż odbywała się codziennie podczas dwóch długich przerw oraz spotkań z rodzicami. Członkowie SU każdego dnia pełnili dyżury i sprzedawali ozdoby robiąc zapiski w zeszycie. 6. Zebrane fundusze przeznaczymy na zakup nagród w konkursach i bieżące działania samorządu. Planujemy również zrobić wilkanocny kiermasz świąteczny, a w najbliższym czasie Maskowy Bal Karnawałowy.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Zdobycie funduszy na zakup materiałów niezbędnych do wykonania ozdób przez SU.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Uczniowie różnych klas i ich rodzice, nauczyciele tworzyli ozdoby z materiałów takich jak papier, gips, styropian i wielu innych.
W kupnie ozdób świątecznych brali udział nie tylko uczniowie, ale także goście odwiedzający naszą szkołę.

Które wyzwanie z obszaru "Zasoby i kwestie formalne" wybraliście do realizacji?: 
2. W uzgodnieniu ze szkołą i radą rodziców tworzymy budżet samorządu uczniowskiego uwzględniający wydatki i przychody na działania uczniowskie do końca bieżącego roku szkolnego.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

1. Za uzbierane pieniądze z dyskoteki andrzejkowej zakupiliśmy materiały do gazetek okazjonalnych oraz maszynki do golenia do Szlachetnej Paczki.
2. Duże zaangażowanie uczniów w kiermasz świąteczny.
3. Sukces w sprzedaży podczas kiermaszu (wyprzedaliśmy wszystkie ozdoby).
4. Duże wpływy do budżetu SU.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 

Komentarze

xxx

Dzięki za dodanie relacji!

AKCEPTACJA

Cieszymy się, że udało Wam się zebrać konkretne kwoty podczas kiermaszu i dyskoteki. Organizacja tych wydarzeń musiała zająć dużo czasu i pracy, zwłaszcza robienie ozdób. Tym bardziej gratulujemy zakończenia ich sukcesem. Co prawda samo wyzwanie polegało głównie na stworzeniu planu pozyskiwania i gospodarowania dostępnymi środkami, ustaleniu takiego budżetu w porozumieniu ze szkołą i radą rodziców, czego nam brakuje w Waszej relacji, jednak podjęliście bardzo konkretne działania w tym kierunku, dlatego akceptujemy to wyzwanie. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie nagrody i do jakich konkursów planujecie zakupić oraz jakie inne pomysły na zagospodarowanie tych środków macie? Dajcie znać koniecznie!
 
Warto też się zastanowić nad tym, gdzie przechowywane są te środki. Najlepszym rozwiązaniem jest konto lub subkonto Rady Rodziców lub szkoły, na którym gromadzilibyście je. Przemyślcie to koniecznie!
 
Dzięki za fotkę! Super, ze macie dalsze plany! Trzymamy kciuki!
 
Ula