Obrazek użytkownika Zespół Szkolno - Przedszkolny
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

Dnia 22.02.2018 roku, w naszej szkole odbyła się dyskusja panelowa na temat „Zmiany w szkole na lepsze”. Ostatnio pojawiło się kilka pomysłów ze strony kolegów i koleżanek. Najważniejszy z nich to:
Zorganizowanie dla nas kącika wypoczynkowego, z którym wiązałoby się wykonanie muralu na ścianie w szkole, w budynku „B” i przeprowadzenie konkursu między klasowego na projekt muralu. Ekipa, która zwycięży, oprócz nagród rzeczowych będzie wykonawcą muralu.
W dyskusji w formie debaty wzięły udział trójki klasowe klas V-III gim.
23.02.2018 w piątek przedstawiciele Szkoły Demokracji przeprowadzili szkolne głosowanie w sprawie pomysłów na szkolny mural i przeprowadzenie konkursu między klasowego oraz uruchomienia radiowęzła.

Oto wyniki:

MURAL

TAK: 150

NIE: 64

WSTRZYMAŁO SIĘ OD GŁOSU/GŁOSY NIEWAŻNE: 3

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Zaangażowali się w naszą debatę przedstawiciele trójek klasowych, SU, Szkoła Demokracji oraz przewodnicząca szkoły.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejsze okazało się zgranie się w czasie na spotkanie.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Udało nam się przeprowadzić referendum i uzyskac decyzję ze strony uczniów.
http://sp.szemud.pl/?page_id=2377

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?: 
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla uczniów (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów, mural na ścianie szkoły stworzony przez uczniów, itp.)
Linki związane z realizacją wyzwania: 
http://sp.szemud.pl/?page_id=2377

Komentarze

xxx

Dzięki za dodanie relacji!

AKCEPTACJA

Fajnie, że daliście możliwość uczniom i uczennicom zdecydować, czy chcą radiowęzła i muralu, mogli zabrać głos! Myślę, że to, co zrobiliście wiąże się także z pierwszym wyzwaniem, czyli podjęciem ważnej decyzji w procesie współdecydowania.

Dobrze, że każdy uczeń mógł powiedzieć zdecydować, czy chce czy nie tych rozwiązań w szkole podczas szkolnego głosowania, jednak w przyszłości warto stworzyć możliwość udziału w konsultacjach wszystkim zainteresowanym także na poziomie zgłaszania pomysłów i dyskutowania nad nimi (np. przeprowadzić dyskusje w klasach czy stworzyć skrzynkę pomysłów). W przypadku muralu warto w przyszłości przeprowadzić głosowanie bardziej szczegółowe dla całej szkoły, które pozwoli wszystkim uczniom wybrać projekt, który im się najbardziej podoba spośród kilku przedstawionych w konkursie.

Koniecznie dajcie znać, czy już wybraliście i stworzyliście mural i radiowęzeł. Na jakim jesteście etapie? Wybraliście już projekt, jeśli tak, w jaki sposób? Jesteśmy bardzo ciekawi ostatecznych efektów Waszej pracy!

Gratulacje podjęcia decyzji i powodzenia w dalszych działaniach! Czekamy na wieści!

Ula