Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 47
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

21 grudnia w SP 47 odbył się niesamowity koncert dla Leszka Morusa.
Wystąpiło wielu niezwykłych wykonawców, był kiermasz świąteczny, warsztaty, oczywiście pokazy judo i licytacje. Swoją obecnością zaszczycił nas Krzysztof Meisinger.
W świecie sportu Lecha Morusa nie trzeba nikomu przedstawiać. To doskonały judoka – niegdyś zawodnik i od wielu lat trener. Wspaniały człowiek, całym sercem oddany szlachetnej idei sportu. Dla wielu młodych ludzi najlepszy wychowawca i autorytet, który doprowadził ich na wyżyny sukcesów krajowych i zagranicznych zawodach. Kontynuator dzieła ojca Edwarda Morusa i budowniczy szczecińskiej marki w sportach walki. Twórca UKS 47 Bushido - Morus. Pełen pasji, oddania, robiący wszystko bez oglądania się na korzyści materialne. Człowiek, zdawałoby się niezniszczalny, zawsze wychowywał przez sport i pomagał ludziom…
Teraz, niestety, sam potrzebuje pomocy. Stanął bowiem do pojedynku z nieprzestrzegającą reguł sportowej walki poważną chorobą. Dołożymy wszelkich starań, aby zwyciężył w tej nierównej walce.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Cała społeczność szkolna i zaprzyjaźnione z nami Stowarzyszenie Progressum.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Było to bardzo duże przedsięwzięcie i ze względu na jego cel bardzo nam zależało na skuteczności tego działania.

Które wyzwanie z obszaru "Otwarta szkoła" wybraliście do realizacji?: 
4. Organizujemy działanie skierowane do naszych sąsiadów z otoczenia szkoły np. dzień otwarty szkoły, festiwal starych gier i zabaw, turniej sportowy, wymiana międzypokoleniowa.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Udało nam się sprostać wszystkim powierzonym nam zadaniom. Witaliśmy gości w szkole, oprowadzaliśmy przybyłych i prowadziliśmy kawiarenkę. Dochód z niej przerósł nasze oczekiwania.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania :