Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Sportowymi w Goleniowie
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 
Początek tego roku szkolnego przyniósł wiele zmian w naszej szkole. Byliśmy gimnazjum, staliśmy się szkołą podstawową. Od września przyszły do nas nowe klasy: zerówka, pierwsze klasy , czwarta i siódma. Wybory przeprowadziliśmy na podstawie starej ordynacji i starego regulaminu. Pierwsza trudność pojawiła się w momencie, kiedy nie wiedzieliśmy, czy maluchy powinny wytypować swoich kandydatów, czy powinni głosować. Pierwsze klasy głosowały po długiej debacie. Niespodzianką okazało się, że wygrała wybory czwartoklasistka. Jak to ma rządzić gimnazjalistami uczennica klasy czwartej? Wyniki tak wyszły - więc jest przewodniczącą. Postanowiliśmy, że trzeba na nowo napisać regulamin i ordynację.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Wydawało się nam, że pozmieniamy stary regulamin SU, ale nie okazało się to łatwe. Nikt nie chciał się tego zadania podjąć, uważając, że praca nad dokumentem jest trudna i nudna. Zajęła się tym w końcu Laura, która poczytała wiele regulaminów innych szkół. Postanowiliśmy, że bazą nowego regulaminu będzie regulamin ze strony CEO i nim się posłużyliśmy. Wydaje nam się, że dzięki temu wiele rzeczy uporządkowliśmy.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Laura, gospodarze, którzy podpowiadali rozwiązania.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania: 
  1. 1. Nowy regulamin su sp5.docx (49KB)
Które wyzwanie z obszaru "Zasoby i kwestie formalne" wybraliście do realizacji?: 
1. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu samorządu uczniowskiego, zmieniamy i dostosowujemy zapisy regulaminu SU do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Sukcesem jest to, że zmieniliśmy regulamin, został przegłosowany i przekazany do pana dyrektora.

Komentarze

xxx

AKCEPTACJA

Drogi zespole, bardzo dziękujemy za dodanie relacji! Cieszymy sie, że udało się Wam dostosować regulamin do Waszych potrzeb!

pozdrawiamy serdecznie