Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 33 im Kornela Makuszyńskiego
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

W tym roku szkolnym SU naszej szkoły przeprowadził akcję "św. Mikołaj dla potrzebujących z Domu Dziecka w Bielsku-Białej". Ta spontaniczna akcja polegała na zbiórce nowych, potrzebnych artykułów, od ubrań dla maluchów po artykuły dnia codziennego - proszek do prania, mydło w płynie i pasta do zębów. Wielką frajdą było wręczanie pluszowych miśków naszym młodym przyjaciołom z Domu Dziecka. Przedstawiciele SU kwestowali w sieci klepów Biedronka i Lidl, zbierając najpotrzebniejsze artykuły spożywcze i nie tylko. Dodatkowo sami przed świętami Bożego Narodzenia przygotowali ozdoby choinkowe, które sprzedawali na kiermaszu bożonarodzeniowym. Całość pieniędzy została przekazana na rzecz Domu Dziecka.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Ku naszemu zaskoczeniu, ta spontaniczna akcja, która zrodziła się w naszych głowach w październiku 2017 r., przyciągła sporą ilość osób zainteresowanych i chcących pomóc. 28 uczniów zgłosiło się do pomocy przy organizacji tego przedsięwzięcia. Mocnym wsparciem w postaci transportu samochodowego okazali nasi rodzice. Na samym końcu byliśmy bardzo miło zaskoczeni zaskoczeni. Wychowankowie Domu Dziecka podarowali nam własnoręcznie wykonane serca. Miło nam było dwukrotnie, gdy o naszej akcji poinformowało nasze lokalne Radio.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejsze dla nas młodych ludzi było przełamać pewną barierę strachu (stanie w sklepie, oj tak). Obawialiśmy się, że nie uda nam się zebrać potrzebnych rzeczy, które chcielibyśmy przekazać do Domu Dziecka. Zdawaliśmy sobie sprawę, że muszą to być rzeczy nowe. Dlatego postanowiliśmy, że przeznaczymy wszystkie nasze oszczędności zebrane na szkolnej dyskotece właśnie na ten cel, jeśli efekty naszej kwesty będą mizerne. Okazało się jednak, że było zupełnie odwrotnie.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?: 
2. Jedno wydarzenie z tradycyjnego kalendarza szkolnych wydarzeń przygotowujemy i realizujemy w 100% samodzielnie – bez udziału ani wsparcia nauczycieli.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 
Przede wszystkich pokazaliśmy, że my młodzi dużo możemy dać od siebie dla drugiego człowieka. Akcja zakończyła się 200% sukcesem. Jesteśmy dumni, że do akcji przyłączyli się nasi nauczyciele, rodzice, którzy pomogli nam przewieźć potrzebne rzeczy i artykuły do Domu Dziecka. Pokazaliśmy, że możemy działać spontanicznie, i zainteresować swoją działalnością naszym młodszych kolegów ze szkoły.

Komentarze

xxx

Dzięki za dodanie relacji!

AKCEPTACJA

Pięknie! Zorganizowaliście wspaniałą akcję!! :) Zaplanowanie i przeprowadzenie zbiórki to duże przedsięwzięcie, a Wam się udało i zrobiliście tym coś dobrego dla innych! Bardzo się cieszymy, że wszystko przebiegło dobrze, a Wam przyniosło to wiele radości! Dawanie potrafi przynieść mnóstwo szczęścia!

Świetnie, że w akcje włączyły się osoby spoza SU! Macie racje, przełamanie bariery strachu w takiej sytuacji  jest bardzo trudne, tym bardziej jesteśmy dumni, że Wam się udało! Wspaniale, że mieliście wsparcie w nauczycielach i rodzicach! Możecie być z siebie zadowoleni! Brawo! Jak zorganizowaliście dyżury podczas zbiórki? Jakie ozdoby przygotowaliście? Macie może jakieś zdjęcia z Waszej akcji?

Gratulacje pięknego działania!

Ula