1. Jakie szkoły moga wziąć udział w programie?

Program jest dedykowany dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jednak dopuszczamy również udział szkół podstawowych. W przypadku udziału szkół podstawowych zadaniem nauczycielki/nauczyciela jest odpowiednie przekazanie zasad udziału i zapoznanie się wspólnie z uczniami z materiałami merytorycznymi.

2. Czy udział jest płatny?

W edycji 2016/17, ze względu na brak zewnętrzengo finansowania jesteśmy zmuszeni pobierać opłatę rejestracyjną 125 zł od szkoły. Opłata ta pozwala nam pokryć niewielką część kosztów obsługi programu - rzeczywisty koszt udziału jest o wiele większy.

3. Czy jeśli w zeszłym roku braliśmy udział w Szkole Demokracji, możemy zgłosić się ponownie?

Tak, nie ma ograniczenia udziału dla szkół, które brały udział w zeszłych latach. Jeśli poprzednio nie zdobyliście certyfikatu - możecie dalej pracować nad kryteriami, których nie udało się osiągnąć. Jeśli zdobyliście certyfikat - zastanówcie się nad tym, w jakich obszarach chcecie poprawiać swoje działanie.