Obrazek użytkownika Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy w wyjątkowy sposób. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w organizację Dnia Subkultur. Szkolna Aula została wypełniona po brzegi przez punków, kujonów, metalowców, hipisów, raperów, dresiarzy, skejtów, emo, lolitki, pin-up a nawet przez Grażyny i Januszy.
Z inicjatywą zorganizowania takiego wydarzenia wyszedł nasz przewodniczący Bartek. Na zebraniu SU wszyscy poparli Jego pomysł i od razu przystąpiliśmy do działania. Pierwsze kroki skierowaliśmy do pani i pana dyrektora, którym bardzo spodobał się nasz pomysł. Na następnym zebraniu przeprowadziliśmy losowanie i stworzyliśmy program tego wydarzenia. Zadaniem każdej z klas było zaprezentowanie na scenie w auli krótkiego programu artystycznego, prezentującego dana subkulturę, przygotowanie stoiska no i oczywiście przebranie się w odpowiednie stroje. Impreza rozpoczęła się 21 marca o godzinie 11.00 (po 3 lekcji). Mimo tego, iż był to dzień wagarowicza to w naszej szkole była prawie 100 % frekwencja. Prezentacje przygotowane przez poszczególne klasy były bardzo zabawne. Pomiędzy prezentacjami, odbywały się konkursy, tj.: "Jaka to melodia?", układanie puzzli czy test wiedzy. Każda klasa miała również wykonane pamiątkowe zdjęcie. Bawiliśmy się do godziny 14.00. Do ocenienia zaprosiliśmy POGOTOWIE NAUKOWE składające się z naszych belfrów, którzy bardzo chętnie przystąpili do wspólnej zabawy. Po ciężkiej naradzie stwierdzono, że...
III miejsce zajęła klasa - I TB, Hipisi
II miejsce - brak
I miejsce - ex aequo IV TA oraz IV TB, czyli Janusze i Grażyny wraz z Dresiarzami - Karynami i Sebixami
Nagrody w konkursie zasponsorował SU z pieniędzy pozyskanych w czasie Dnia bez śniadania. Klasa I otrzymała bon na lody w pobliskiej kawiarni, a klasy czwarte - talon na kręgle.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizację wydarzenia zaangażowała się cała społeczność uczniowska, a wsparli nas nauczyciele i Dyrekcja.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Właściwie nie było sytuacji trudnych, gdyż wszyscy się chętnie zaangażowali. Jedynie obawy były na początku realizacji - gdyż nie wiedzieliśmy czy uczniowie podejmą się działania - czy po prostu uciekną z lekcji.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania: 
  1. 1. Przydzial klas.docx (11KB)
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?: 
2. Jedno wydarzenie z tradycyjnego kalendarza szkolnych wydarzeń przygotowujemy i realizujemy w 100% samodzielnie – bez udziału ani wsparcia nauczycieli.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 
Sukcesem było to, że w dniu wagarowicza szkoła była pełna kolorowych, przebranych uczniów, którzy świetnie się bawili.

Komentarze

xxx

Dzięki za dodanie relacji!

AKCEPTACJA

Super pomysł na kreatywne zorganizowanie Dnia Wiosny! Macie racje, Wasza frekwencja i zaangażowanie przypieczętowane dobrą zabawą to sukces! :) Zresztą widać po zdjęciach, że uczniowie fajnie się wkręcili w to działanie, dzięki za fotki! Jesteśmy bardzo ciekawi, jak w jaki sposób poinformowaliście uczniów o tej akcji? Może przedstawicie nam dokłady program tego wydarzenia? Chętnie byśmy się dowiedzieli, czego dotyczył test wiedzy, jaki były przykładowe pytania? Test wiedzy i "Jak to melodia" były konkursami grupowymi czy indywidualnymi? Napiszcie więcej szczegółów koniecznie!
 
Super, że tak twórczo podeszliście do tematu! Gratulacje!
 
Ula