Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

Już w październiku 2017 roku tworząc plan pracy SU jego członkowie postanowili, że w tym roku sami zorganizują coroczne szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych. Znudziło już ich samodzielne prowadzenie lekcji czytelniczych o tematyce bajkowej dla uczniów młodszych klas dlatego wpadli na pomysł, że zorganizują szkolny klasowy konkurs na najlepsze bajkowe przebranie. W konkurs miały się zaangażować solidarnie całe klasy przebierając się 6 listopada w specjalnie przygotowany strój odzwierciedlający bohaterów wylosowanej bajki. Społeczność szkolna została poinformowana o tym konkursie przez ustne komunikaty członków SU oraz plakaty rozwieszone na korytarzach szkolnych. Zgodnie z regulaminem konkursu utworzonym przez członków SU uczniowie klas I-III mieli do wybory następujące bajki: "Czerwony kapturek", "Kraina lodu" i "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Natomiast uczniowie klas starszych mogli wystylizować się na postaci z następujących bajek: "Pszczółka Maja", "Minionki", "Myszka Miki". Już od samego rana tego listopadowego dnia w naszej szkole było kolorowo i gwarno, po prostu bajkowo:-) Prawie każde przebranie było przemyślane, kreatywne i czasami bardzo zabawne. W akcję SU dobrowolnie zaangażowali się również niektórzy nauczyciele i Dyrekcja szkoły. Komisja konkursowa złożona z wszystkich członków SU przechadzała się tego dnia po szkole szukając dwóch najlepiej przebranych klas.
Nagrodą w konkursie było zorganizowanie darmowego wyjścia na miejską kręgielnię dla zwycięskich klas wraz z wychowawcą.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizacji tego wyzwania pomocy członkom SU udzieliła Rada Rodziców i Dyrekcja szkoły finansując nagrody dla zwycięzców konkursu.
Natomiast relację prasową z tego wydarzenia stworzyła dziennikarka Szkolnej Telewizji: Sandra Maszkowska.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Zdecydowanie najtrudniejszym elementem w realizacji tego wyzwania był wybór 2 najlepiej przebranych klas gdyż wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w to zadanie, wspaniale się przebierając. Dlatego ostateczne podjęcie decyzji zajęło komisji konkursowej bardzo dużo czasu, gdyż nie chcieli nikogo rozczarować i zasmucić swoim wyborem.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?: 
2. Jedno wydarzenie z tradycyjnego kalendarza szkolnych wydarzeń przygotowujemy i realizujemy w 100% samodzielnie – bez udziału ani wsparcia nauczycieli.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 
Wielkim sukcesem w realizacji tego zadania było pełne zaangażowanie wszystkich klas w szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych a także dobrowolne włączenie się w akcję nauczycieli i Dyrekcji szkoły. Podsumowując każda z klas była barwnie i ciekawie przebrana za bohaterow wylosowanej bajki, dzieki czemu nasza szkoła była tego dnia z niezwykle kolorowa i wesoła oraz panowała w niej niesamowita bajkowa atmosfera. Kolejnym sukcesem była również wielka radość klas z uzyskanej nagrody oraz ich wdzięczność i zadowolenie po powrocie z kręgielni.