Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

Już w październiku 2017 roku tworząc plan pracy SU jego członkowie postanowili, że w tym roku sami zorganizują coroczne szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych. Znudziło już ich samodzielne prowadzenie lekcji czytelniczych o tematyce bajkowej dla uczniów młodszych klas dlatego wpadli na pomysł, że zorganizują szkolny klasowy konkurs na najlepsze bajkowe przebranie. W konkurs miały się zaangażować solidarnie całe klasy przebierając się 6 listopada w specjalnie przygotowany strój odzwierciedlający bohaterów wylosowanej bajki. Społeczność szkolna została poinformowana o tym konkursie przez ustne komunikaty członków SU oraz plakaty rozwieszone na korytarzach szkolnych. Zgodnie z regulaminem konkursu utworzonym przez członków SU uczniowie klas I-III mieli do wybory następujące bajki: "Czerwony kapturek", "Kraina lodu" i "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Natomiast uczniowie klas starszych mogli wystylizować się na postaci z następujących bajek: "Pszczółka Maja", "Minionki", "Myszka Miki". Już od samego rana tego listopadowego dnia w naszej szkole było kolorowo i gwarno, po prostu bajkowo:-) Prawie każde przebranie było przemyślane, kreatywne i czasami bardzo zabawne. W akcję SU dobrowolnie zaangażowali się również niektórzy nauczyciele i Dyrekcja szkoły. Komisja konkursowa złożona z wszystkich członków SU przechadzała się tego dnia po szkole szukając dwóch najlepiej przebranych klas.
Nagrodą w konkursie było zorganizowanie darmowego wyjścia na miejską kręgielnię dla zwycięskich klas wraz z wychowawcą.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizacji tego wyzwania pomocy członkom SU udzieliła Rada Rodziców i Dyrekcja szkoły finansując nagrody dla zwycięzców konkursu.
Natomiast relację prasową z tego wydarzenia stworzyła dziennikarka Szkolnej Telewizji: Sandra Maszkowska.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Zdecydowanie najtrudniejszym elementem w realizacji tego wyzwania był wybór 2 najlepiej przebranych klas gdyż wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w to zadanie, wspaniale się przebierając. Dlatego ostateczne podjęcie decyzji zajęło komisji konkursowej bardzo dużo czasu, gdyż nie chcieli nikogo rozczarować i zasmucić swoim wyborem.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?: 
2. Jedno wydarzenie z tradycyjnego kalendarza szkolnych wydarzeń przygotowujemy i realizujemy w 100% samodzielnie – bez udziału ani wsparcia nauczycieli.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 
Wielkim sukcesem w realizacji tego zadania było pełne zaangażowanie wszystkich klas w szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych a także dobrowolne włączenie się w akcję nauczycieli i Dyrekcji szkoły. Podsumowując każda z klas była barwnie i ciekawie przebrana za bohaterow wylosowanej bajki, dzieki czemu nasza szkoła była tego dnia z niezwykle kolorowa i wesoła oraz panowała w niej niesamowita bajkowa atmosfera. Kolejnym sukcesem była również wielka radość klas z uzyskanej nagrody oraz ich wdzięczność i zadowolenie po powrocie z kręgielni.

Komentarze

xxx

Dziękujemy za dodanie relacji!

Jesteśmy pod wrażeniem i cieszymy się, że dodaliście tyle zdjęć! Miło było to wszystko zobaczyć, chociaż najlepsza zabawa nas ominęła. 

Cieszymy się, że w taki kreatywny sposób zmobilizowaliście się i zrobiliście coś własnego. Jakie są Wasze przemyślenia na temat tego wydarzenia? Czy warto organizować je samodzielnie? Czy podobała Wam się decyzyjność, której doświadczyliście? Czy ponoszenie odpowiedzialności za sukces lub niepowodzenie było przyjemne?

Dajcie znać!

Martyna