Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 86
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

Już w grudniu podjęliśmy działania angażujące samorząd do współpracy z nauczycielami nauczania początkowego przy organizacji Dni otwartych. Dzień otwarty był podzielony na dwa dni.
Pierwszy etap - 8 lutego 2018r. to dzień dla rodziców - oprowadzaliśmy wspólnie z nauczycielami rodziców przyszłych klas pierwszych i klasy zero. Mogliśmy opowiadać o salach i lekcjach jakie mamy z nauczycielami. Zapoznawaliśmy również rodziców z działalnością SU w szkole.
Drugi etap - 6 marca 2018r. to dzień zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Naszym zadaniem było zorganizowanie zajęć dla maluchów podczas gdy rodzice będą na spotkaniu z Panią dyrektor, Panią pedagog i będą słuchać prelekcji nt. Dojrzałości szkolnej dzieci. Długo zastanawialiśmy się co moglibyśmy zrobić i zorganizować dla dzieci. Nawiązaliśmy współpracę z panem od chemii, który pomógł nam w przeprowadzeniu bardzo ciekawych zajęć w naszej nowej pracowni chemicznej. Przewodniczący SU jest zapalonym elektrykiem i elektronikiem - zorganizował dla dzieci zajęcia z prądu, Inni uczniowie pomagali na stanowiskach z klockami i układankami. Przyszło bardzo dużo dzieci z rodzicami.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Zaangażowaliśmy się razem z nauczycielami. To my w większości przejęliśmy pałeczkę w organizację zadań. Do zespołu dołączyła Magda, Julita i Julka z klas VII oraz Laura z klasy VI.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejsze było to, że na początku gdy dzieci miały rozstać się z rodzicami to kilkoro się rozpłakało - na to nie byliśmy przygotowani. Wtedy panie na nauczania początkowego super nam pomogły.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania: 
  1. 1. Dzien otwarty.doc (13MB)
Które wyzwanie z obszaru "Otwarta szkoła" wybraliście do realizacji?: 
4. Organizujemy działanie skierowane do naszych sąsiadów z otoczenia szkoły np. dzień otwarty szkoły, festiwal starych gier i zabaw, turniej sportowy, wymiana międzypokoleniowa.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Sukcesem były uśmiechnięte buzie dzieci, ich ogromne zainteresowanie zadaniami jakie miały zrobić: zapachy substancji, stany skupienia, brudzenie się, zapalone żarówki, dzwonki, układanki.
Bardzo dużo rodziców zaraz po spotkaniu z dyrekcją i dziećmi przyszło do sekretariatu zapisać dzieci do szkoły.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania : 

Komentarze

xxx

Dzięki za dodanie relacji!

AKCEPTACJA

Wspaniale, że tak zaangażowaliście się w dzień otwarty, zarówno oprowadzając po szkole i opowiadając o pracy SU, jak i podczas zajęć dla maluchów. Reprezentowanie szkoły i opowiadanie o niej to bardzo ważna funkcja! Fajnie, że wpadliście także na takie ciekawe pomysły na zagospodarowanie w atrakcyjny sposób czasu dla dzieci. Świetnie, że macie tak otwartych i chętnych do pomocy nauczycieli, to duża pomoc! :) Dzięki za fotki! Widać, że zajęcia wypadły bardzo dobrze i wszyscy byli zaangażowani w te interesujące rzeczy, które przygotowaliście. Radość dzieci to najlepsza rekomendacja Waszych działań - świetnie, że widzicie ich zadowolenie jako sukces, a zapisy rodziców - mówią same za siebie! :) Musieliście zrobić naprawdę pozytywne wrażenie we współpracy z nauczycielami i dyrekcją!
 
Gratulacje!
 
Ula