Obrazek użytkownika Zespół Szkół im. Sylwestra Kaliskiego
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

Dzień Otwarty Szkoły jest organizowany w naszej szkole od wielu lat. Od trzech lat odbywa się on pod hasłem Zawodowcy.Najpierw uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzają gimnazjalistów w ich szkołach na terenie całego powiatu i opowiadają o kierunkach kształcenia w naszej szkole. Później cała społeczność szkolna przygotowuje się do przyjęcia gimnazjalistów u nas. Uczniowie wcześniej przygotowują plakaty o poszczególnych zawodach, organizują stoiska, przygotowują prezentacje multimedialne.
W tym roku 24 kwietnia gościliśmy w swoich murach gimnazjalistów i ich opiekunów z całego powiatu górowskiego i gimnazjalistów z Bojanowa. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad dwustupięćdziesięcioosobową grupę gimnazjalistów, którym przedstawiliśmy bogatą ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny 2018/2019. Spotkanie z gimnazjalistami wykorzystaliśmy do zaprezentowania prowadzonej działalności edukacyjnej, bazy dydaktycznej oraz jej licznych atutów. Była to także okazja do przybliżenia dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Przygotowaliśmy dużo ciekawych atrakcji, quizów, konkursów. Nie obyło się bez upominków i nagród dla gości.
Już przy drzwiach czekali na gimnazjalistów uczniowie klas I-III technikum, którzy oprowadzali ich po szkole i odpowiadali na pytania. Gimnazjaliści mogli zobaczyć na korytarzu m.in. stoisko mechaniczne, budowlane, informatyczne i hotelarskie. Przyglądnąć się procesowi rozbierania i składania komputera, stawianiu muru, synchronicznego nakrywania do stołu. Do swojego stoiska zapraszały uczennice realizujące projekt Kamienie Pamięci.
W auli gimnazjaliści odwiedzali stoiska informatyków, logistyków, ekonomistów, specjalistów od organizacji reklamy. Mogli skosztować przekąsek przygotowanych przez kucharzy, poczęstować się pieczywem na stoisku piekarzy lub zrobić sobie modną fryzurę na stoisku fryzjerów. Dodatkowo w pracowniach odbywały się prezentacje poszczególnych zawodów oferowanych w technikum i szkole branżowej I stopnia.
Gimnazjaliści wzięli udział w zabawach zaproponowanych przez uczniów klasy III TI i III TEH. Dwie drużyny gimnazjalistów pod kierunkiem naszych nauczycieli rywalizowały ze sobą, bawiąc się w głuchy telefon, kalambury, koło fortuny. Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany i przystrojony, by umożliwić odwiedzającym gimnazjalistom dokładne zapoznanie się z proponowanymi możliwościami nauki. Swoją ofertą kusiło technikum i szkoła branżowa I stopnia.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W przygotowanie Dnia Otwartego zaangażowani byli nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej Szkoły. Najwięcej pracy włożyli uczniowie, którzy udekorowali szkołę, oprowadzali po niej gimnazjalistów, częstowali wykonanymi przez siebie kanapkami, modelowali włosy.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Trudno było wymyślić ciekawe konkurencje do konkursu dla gimnazjalistów. Dużą trudność sprawiało też oprowadzanie po szkole, zwłaszcza kiedy pojawiło się jednocześnie kilka grup.

Które wyzwanie z obszaru "Otwarta szkoła" wybraliście do realizacji?: 
4. Organizujemy działanie skierowane do naszych sąsiadów z otoczenia szkoły np. dzień otwarty szkoły, festiwal starych gier i zabaw, turniej sportowy, wymiana międzypokoleniowa.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Dzień Otwarty cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu z gimnazjalistów na pewno wróci, by przeżyć najwspanialsze lata nauki w naszej szkole.Zadowoleni gimnazjaliści długo rozmawiali z uczniami naszej szkoły, którzy raz jeszcze zachęcali ich do podjęcia nauki w tak wyjątkowej i bezpiecznej szkole. Mówili i przypominali gimnazjalistom o bezpłatnych praktykach, realizowaniu swoich pasji, o łączeniu tutaj nauki z dodatkowymi zajęciami.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania :