Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 33 im Kornela Makuszyńskiego
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

W naszej szkole co 3 tygodnie, cyklicznie spotykamy się na zebraniu przedstawicieli trójek klasowych z władzami SU. W ważnych kwestiach, które chcemy realizować zapraszamy na nasze spotkania przedstawicieli Rady Rodziców oraz Dyrektora szkoły. Następnie przedstawiciele SU przedstawiają konkretną rzecz, którą chcą zrealizować Radzie Pedagogicznej do akceptacji. W tym roku, tak jak to już ma miejsce od kilku lat, prosiliśmy o akceptację zarówno Dyrektora szkoły, Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną akcji "Nocka w szkole" .

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Do akcji "Nocka w szkole 2018" zaangażowano trójki klasowe, które przeprowadzały ankietę wśród uczniów swoich klas, dotyczącą kwestii organizacyjnej nocki. Decydowano, czy ma być to nocka z filmem animowanym, czy też dokumentalnym? Dla tych, którym było za mało wrażeń filmowych zaproponowano także atrakcje ruchowe (pingpong i bieżnia). Po przeprowadzonej ankiecie okazało się, że w szkole utworzymy sale gdzie będą puszczane filmy animowane oraz sala gimnastyczna na której będą puszczane filmy dokumentalne. Na korytarzu rozłożono stół do pingponga. Nasi kochani Rodzice ufundowali dla każdego z uczestników kawałek pysznej pizzy. Po wspólnym posiłku nastąpiła projekcja zdjęć uczniów z wczesnego dzieciństwa, której towarzyszyły salwy śmiechu.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Dużym wyzwaniem było rozlokowanie odpowiedniego sprzętu audiowizualnego. SU organizował karimaty dla uczestników. Obawialiśmy się, że niektórzy z naszych uczniów zapomni śpiwora, dlatego zorganizowaliśmy kilka ciepłych koców.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Z roku na rok, ta akcja cieszy się coraz bardziej większą popularnością. W tym roku 213 uczestników. W tym roku nasi Rodzice wsparli nas pomocą, nasze mamy przygotowały ciepłą herbatę, dużym zaskoczeniem była pizza, która była niesamowitą atrakcją tegorocznej "nocki".

Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?: 
4. Tworzymy – formalną lub nieformalną – radę szkoły, czyli organ w ramach którego regularnie spotykają się przedstawiciele SU, rady rodziców i rady pedagogicznej (jednocześnie), żeby dyskutować o bieżących sprawach szkoły.

Komentarze

xxx

Dzięki za dodanie relacji!

AKCEPTACJA

Dobrze, że w Waszej szkole w ważnych kwestiach trójki klasowe i władze SU współpracują z Radą Rodziców, Radą Pedagogiczną i Dyrekcją, jak było to w przypadku nocki. Bardzo fajnie, że w Waszej szkole była taka pozytywna akcja i spodobała się uczniom oraz bardzo wsparli ją rodzice, jednak nie tej akcji dotyczy to wyzwanie.
 
Cieszymy się, że kiedy trzeba, dobrze się dogadujecie, ale kluczowe w tym wyzwaniu jest to, aby przedstawiciele SU oraz Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna regularnie się spotykały, aby te organy współpracowały na bieżąco omawiając i wpływając na życie szkoły, a nie jedynie uczniowie zwracali się w razie potrzeby do rodziców i nauczycieli z pomysłami, a współpraca między nimi zachodziła doraźnie. Pomyślcie, czy nie dałoby się u Was tak tego zorganizować. Może warto spróbować? Jest to trudne, ale warto podjąć takie właśnie wyzwanie. Natomiast widzimy Wasze starania i próbuję porozumienia tych organów, dlatego akceptujemy to wyzwanie.
 
Super, że podejmujecie trud porozumienia. Trzymamy kciuki za Wasze dalsze działania!
 
Ula