Obrazek użytkownika Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 
Postanowiliśmy zrobić akcję zachęcającą do udziału w zbiórce: Daj dwa złote i wspomóż kanapową flotę. Wydrukowaliśmy plakaty promujące naszą akcję. Jak się później okazało, było warto. Zazwyczaj w klasach tylko pojedyncze osoby nie były zainteresowane wsparciem Inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Ostatecznie zebraliśmy ponad 750 złotych. Za te pieniądze urozmaicimy jeden szkolny korytarz o tzw. Strefę chill’u. Pojawi się tam kanapa (druga już w naszej szkole) a także dla urozmaicenia postawimy kilka puf. Kanapa została już zakupiona w internecie. Choć czas realizacji dostawy wynosi 21 dni, wierzymy, że kącik wypoczynkowy pojawi się już w ostatnim tygodniu roku szkolnego 2017/2018. W szkole już w jednym miejscu jest ustawiona kanapa. Podczas przerw niemalże zawsze jest ona oblegana. Jest wręcz "wizytówką" szkolnego korytarza. Na niej nie tylko wypoczywają uczniowie (czasami i nauczyciele), ale też w miejscu gdzie stoi organizujemy wiele atrakcji takich jak ścianka zdjęciowa, o której możecie przeczytać w naszym poprzednim wyzwaniu z okazji Mikołajek. Z tego powodu wierzymy, że szczególnie w zimowe i jesienne popołudnia, uczniowie będą z chęcią korzystać ze strefy chill’u.
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Zamawianie rzeczy przez internet jest proste jak 1.. 2.. 3.. więc nie było większego problemu. Kłopot sprawia czas dostawy naszej nowej kanapy, ale jesteśmy bardzo cierpliwi!

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Cały zarząd Samorządu. Na spotkaniach, wspólnie przeglądaliśmy oferty i wybraliśmy najlepszą.

Które wyzwanie z obszaru "Zasoby i kwestie formalne" wybraliście do realizacji?: 
3. Organizujemy w naszej szkole budżet partycypacyjny zgodnie z opisem z materiału „Dobre praktyki z USA”. Kwota, o jakiej przeznaczeniu decydują uczniowie, jest nie mniejsza niż 1500 zł.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Zaangażowanie do budżetu praktycznie całej społeczności szkolnej! To wspaniałe, że wspólnie mamy wpływ na nasze otoczenie.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: