Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 47
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania.: 

Swoje działania rozpoczęliśmy od przeprowadzenia ankiety wśród uczniów. Zadaliśmy pytanie: Czy chcieliby, aby w naszej szkole odbył się konkurs Cook Master SP 47. Większość osób podeszła do tego pomysłu entuzjastycznie. Podzieliliśmy zadania w gronie SU i poprosiliśmy o wsparcie finansowe Radę Rodziców. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i ogromne wsparcie jednej z mam z RR (pomogła nam w zakupach i zamówiła fartuchy).
26 marca w naszej szkole miało miejsce to niezwykłe wydarzenie.
W sali gimnastycznej odbyła się pierwsza edycja Cook Master SP47. Wzięło w niej udział 45 uczniów.
Na początku uczestnicy musieli się zmierzyć z obraniem jabłka i pokrojeniem cebuli. Jury w składzie: Nikola Obarzanek, Izaak Wojciuszkiewicz, Blanka Różynek, Jaśmina Luleczka i pani dyrektor Barbara Założyk wyłoniło sześciu finalistów. Zostali nimi: Dominika Babik, Lena Świętoń, Laura Polak, Iga Sieńko, Piotr Krawczyk, Dominik Świtlik. Ich zadaniem było wykonanie wiosennego dania.
Według jurorów najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Iga Sieńko z klasy 6c i to właśnie ona została zwyciężczynią pierwszej edycji Cook Master SP47.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Poza nami zaangażowała się mama z RR - p. Monika Świętoń i uczennice z klas 5b oraz 6c.

Dołączcie zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania!: 
Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Baliśmy się, czy podołamy organizacyjnie. Zgłosiło się wiele osób. Musieliśmy dokładnie wszystko zaplanować. Zatem przeraził nas trochę rozmach przedsięwzięcia.

Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?: 
2. Jedno wydarzenie z tradycyjnego kalendarza szkolnych wydarzeń przygotowujemy i realizujemy w 100% samodzielnie – bez udziału ani wsparcia nauczycieli.
Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 
Konkurs był sukcesem. Uczestnicy i publiczność byli zachwyceni i chcą, aby w przyszłym roku odbyła się kolejna edycja. Fartuchy finalistów już czekają.

Komentarze

xxx

Dzięki za dodanie relacji!

AKCEPTACJA

Bardzo ciekawy pomysł! Cieszymy się, że udało Wam się zorganizować takie działanie, a uczestnikom i publiczności się podobało! Skoro ma się odbyć kolejna edycja, to znaczy, że było super! :) Dzięki za fotkę! Fajnie, że najpierw spytaliście uczniów i uczennice o ten pomysł, mieli wpływ na nie. Chcielibyśmy jednak się dowiedzieć więcej szczegółów na temat tego wydarzenia. Jakie były zadania podczas przygotowań? Jak się podzieliliście? Za co byliście odpowiedzialni podczas przebiegu wydarzenia? Dajcie nam znać!
 
Niemniej zorganizowaliście niebanalną rzecz w Waszej szkole. Gratulacje dla Was i dla zwyciężczyni! Powodzenia w organizacji następnej edycji!
 
Ula