Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania: 

Aby jeszcze bardziej ulepszyć pracę nauczyciela z uczniami, postanowiliśmy dowiedzieć się co tak naprawdę motywuje uczniów do nauki, by później wyciągnąć sensowne wnioski. Każda z klas miała, więc za zadanie, na lekcji wychowawczej, przeprowadzić dyskusję na temat tego co ich motywuje do nauki oraz zapisać swoje odpowiedzi na karteczkach. Po zebraniu odpowiedzi od wszystkich klas, zostały one zliczone przez troje uczniów (z projektu). Wyniki zostały zapisane od najczęściej wybieranej motywacji, na dwóch kartkach-jedna została powieszona na korytarzu głównym, aby wszyscy mogli zobaczyć, a druga natomiast została wykorzystana podczas zebrania Rady Pedagogicznej. Przewodnicząca szkoły, a zarazem uczestniczka projektu, przedstawiła wyniki wszystkim nauczycielom i poinformowała ich o naszych pomysłach jak mogą bardziej zmotywować uczniów do nauki, a mianowicie:
-aby chwalili uczniów nie tylko wtedy, gdy dobrze odpowiedzą na pytanie, czy rozwiążą jakieś zadanie, ale wtedy, gdy będą widzieli, że bardzo się starają (bo wiadomo, że nie każdy jest doskonały i nie wszystko wszystkim wychodzi)

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizację wyzwania byli zaangażowani wszyscy uczniowie obecni w szkole w tym dniu oraz nauczyciele.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejsze szczerze powiedziawszy było zliczenie wszystkich odpowiedzi, ale oczywiście daliśmy radę.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Za jeden z sukcesów uważamy to, że dowiedzieliśmy się co motywuje uczniów naszej szkoły do nauki, a drugim sukcesem jest natomiast to, iż wszyscy nauczyciele z entuzjazmem przyjęli wymienione wcześniej pomysły i postanowili wcielić je w życie.

Dodatkowe informacje: 

Przepraszamy za brak dołączonego zdjęcia ale z powodów technicznych nie mogliśmy jego dodać. Postaramy się go dodać w najbliższym czasie.

Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?: 
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym, co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i wypracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.

Komentarze

xxx

Dzięki za dodanie relacji!

AKCEPTACJA

Świetnie, że przeprowadziliście dyskusje w klasach na temat motywacji, a potem opracowane wyniki i wnioski z tego procesu przekazaliście nauczycielom. Wysnuliście bardzo ciekawy wniosek, który pokazuje rzeczywistą potrzebę uczniów i właśnie, by odkryć takie rzeczy i zmienić robi się badania - macie rację, to sukces! Entuzjazm nauczycieli to także powód do radości. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie były jeszcze inne motywacje kierujące uczniami? Może podacie nam jeszcze jakiś przykład?
 
Oby Wasza szkoła zmieniała się na lepsze dzięki takim działaniom. :)
Brawo!
 
Ula