BYSTRZAK - OPIS PROJEKTU

Od lipca aż do listopada będziemy współpracować z siecią księgarń Dom Książki w ramach nowego projektu „Bystrzak”. 

Co będziemy robić? Na terenie księgarni Domu Książki (w Jaworznie, Łukowie, Ostrołęce i Warszawie) będą odbywać się zajęcia czytelnicze dla dzieci w wieku 7-9 lat w obszarze artystycznym, językowym oraz ekologicznym i społeczno-komunikacyjnym.

W okresie pilotażu (tj. lipiec – listopad) zajęcia będą mieć charakter otwarty i bezpłatny: każde dziecko zainteresowane udziałem, będzie mogło w dowolnym momencie dołączyć do cyklu spotkań. Po zakończeniu pilotażu zajęcia będą dla uczestników odpłatne i opracowane zostaną na podstawie wniosków z ewaluacji.

Kto będzie przeprowadzał zajęcia? Zrekrutowani animatorzy i pracownicy księgarni. Animatorzy będą odpowiadać za zajęcia językowe, ekologiczne i społeczno-komunikacyjne, zaś pracownicy księgarni – za artystyczno-czytelnicze. Dokładne terminy zajęć zostaną ustalone po konsultacjach na szkoleniu. Do zadań każdego prowadzącego zajęcia będzie należeć przeprowadzenie zajęć oraz napisanie scenariusza.

Jak się przygotować do zajęć? Przed rozpoczęciem spotkań z dziećmi, każda osoba prowadząca zajęcia jest zobowiązana do odbycia szkolenia – będzie to możliwość do lepszego poznania się, wspólnego przygotowania się do realizacji projektu, wymiany doświadczeń i zainspirowania się. 

Więcej wieści na www.poczytajmy.ceo.org.pl

 

------------------------------

Miniaturka zdjęcia na stronie głównej: Photo by Eli Francis on Unsplash